GÜNCEL SERGİ

Art terapi denildiği zaman akla ilk gelen isimler arasında yer alan sanatçı, sanat severleri terapi ile rahatlatıyor.

Margarita Parshukova

SANATÇILAR

Evgeniya Lyalina Yayıkoğlu

Tasarımcı

Evgeniya Lyalina Yayıkoğlu Rusya’nın Izhevsk şehrinde doğmuştur. Moskova Lomonosof Üniversitesi’nden Yönetim ve Pazarlama yüksek lisans derecesi alan Evgeniya daha sonra Moskova Tasarım Akademisi’nin Dekorasyon ve İç Mekan Tasarımı Bölümü’nü bitirmiş ve Tasarım Akademisi’nden mezun olduktan sonra, Moskova’da bir Sanat Tasarım Stüdyosu kurarak konut projeleri üzerinde tasarımcı olarak çalışmıştır.

Margarita Parshukova

Ressam

Rusya’da doğan Margarita Parshukova 1985’te Arkhangelsk Tıp Akademi’sini tamamlamış, Saint Petersburg Tıp Üniversite’sinde estetik cerrahi branşında üst lisans almış ve alternatif tıp eğitimi görmüştür. Rusya Uluslararası Psikoloji Akademisi’ni bitiren Parshukova, psikoloji ve tıp alanlarındaki birikimini eserlerinde ruhsal, gelişimsel rahatsızlıkları giderici “sanatla tedavi” yöntemiyle fırçasına yansıtmaktadır.

Aygül Okutan

Fotoğraf Sanatçısı

1977 Rusya doğumlu sanatçı Aygül Okutan, Rusya’da Resim, Heykel ve Mimarlık Akademisi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden mezun olmuştur. 2002-2004 yıllarında serbest ressam olarak adım attığı mesleğine, Consensus Dergisi’nde Fotoğraf Departmanı Danışmanlığı ve 2007 yılında Nefes Dergisi için illüstratör ve fotoğraf sanatçısı olarak devam etmiştir.

Stefan Hadzi-Nikolov

Ressam

Nikolov 1955’te Üsküp, Makedonya’da doğmuştur.  Pedagoji-Sanat Eğitimi akademisinden 1975’te mezun olmuştur. Makedonya Sanatçılar derneği üyesidir. 1984 yılından bugüne kadar Makedonya ve yurt dışında 70 ten fazla kişisel sergi ve 100 den fazla karma sergide yer almıştır, aynı zamanda 13 tane sanat ödülüne de laik görülmüştür. Eserlerinde ışığın ve renklerin güçlerini yansıtmaya çalışmaktadır.

Victoria Göl

Ressam

1975 yılında Vladivostok, Rusya’da dünyaya gelmiştir. Victoria Uluslararası İlişkiler eğitimini aldıktan sonra Psikoloji yüksek lisans eğitimini almıştır. 1999 yılından itibaren resim konusunda kendi kendini eğitmeye başlamıştır. Devlet liyakat nişanı olan Kazak ressam Oleg Pishev ve Türk ressam Güler Çakır ile çalışmıştır. Bir çok ülkede seminer, workshop, ve resim sınıflarına katılmıştır ve halen takip etmektedir. Hem figüratif hem de soyut kompozisyonları eserlerine yansıtmaktadır.

Alla Ağalar

Ressam

Rusya’da doğan Alla Ağalar, 1980-1984 yılları arasında Rusya Güzel  Sanatlar Enstitüsünde eğitim görmüştür. Uzun yıllar hem resim, hem tilda bebekleri hem de heykel alanlarında çalışmıştır. Tilda bebeklerine merakı çocuk yaşlarında başlamış, ve bugüne kadar devam etmiştir. Eserlerinde özellikle organik kumaş seçimine dikkat etmektedir. Alla hala tilda bebek tasarımında ve resim konusunda çeşitli okullarda eğitim vermektedir.